Adaylık Dosyası Ne Zaman Doldurulmaya Başlanır?

Merhaba öğretmenim. Hemen hemen hepimizin merak ettiği “Adaylık dosyası ne zaman doldurulmaya başlanır?” sorusunu açıklamaya çalışacağım.

Öncelikle sözleşmenizi imzaladığınız günden bir sonraki gün, sizin okulunuzda göreve başladığınız tarih oluyor. Göreve başladığınız hafta idareniz size MEBBİS şifrenizi verip danışman öğretmeninizi de atayıp sizleri bilgilendirecektir.

Peki dosyayı ne zaman doldurmaya başlayacağız?

Öğretmenlerin bir kısmı göreve başladıktan bir hafta sonra veya seminerler başladığı zaman olduğunu belirttiği için akıllarda soru işaretleri bulunuyor.

Bununla ilgili bulduğum iki kaynağa göre :

  1. Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün belirtmiş olduğu bu dosyada “Sözleşmeli aday öğretmenin göreve başlama tarihine göre bir eğitim takvimi belirlenecek ve uygulanacaktır. ”
  2. Batman MEB’in paylaştığı bu klavuz da ise “Aday Öğretmen Okulda göreve başladığı andan itibaren, DANIŞMAN ÖĞRETMEN görevlendirilmesi yapılır. Okul yönetimi MEBBİS’e gerekli verileri işler. Göreve başlanan haftadan sonra ki, İlk Pazartesinden itibaren geçerli olmak üzere; Okul Müdürü ve Danışman Öğretmen tarafından haftalık olarak FORM-1 doldurulur.”

şeklinde açıklamalar mevcut.

Ben göreve başladıktan sonraki ilk Pazartesi olarak doldurmaya başladım. Bu konuyu danışman öğretmeninizle konuşmanızda yarar var.

Bu süreç toplam 27 hafta sürüyor. Dikkat etmenizi öneririm ki tüm formları 27 hafta doldurmuyoruz. Eğer Adaylık Dosyası Nasıl Doldurulur? paylaşımımı okursanız bu kısım daha netleşecektir.

Yazar: Aday Öğretmen

Hoş geldin aday öğretmenim. Adaylık süresince karşılaşabileceğin birçok bilgiyi sana yardımcı olabilmek adına bir aday öğretmen olarak sayfamda paylaşacağım.

Yorumlar

Cevap Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacak.

Önerilenler