Öğretmen Dosyası ve Adaylık Dosyası Arasındaki Fark Nedir?

Merhaba sayın öğretmenim. Bizim doldurmamız gereken iki farklı dosya var bunlardan bir tanesi öğretmen dosyası. Bu dosyamız muhakak elimizin altında olması gerekiyor. Biliyorsunuz ki müfettişler belli zaman dilimlerinde okullarımıza uğruyorlar ve mesleğimizin gerektirdiği belgelerin tam olup olmadığına bakabiliyorlar. Öğretmenlik dosyamız yaklaşık 18 tane belgeden oluşuyor ve bizler belgelerimizi her zaman eksiksiz ve doğru yapmaya çalışacağız. Eğer öğretmenlik dosyasının içeriğinde olması gerekenleri merak ediyorsanız bu yazıma bakabilirsiniz.

Bir diğer dosyamız ” Adaylık Dosyası”. Aslında öğretmen dosyamızı hazırlamak çok zor değilken adaylık dosyası bizleri biraz daha zorlayacak bir dosya. Bu dosyamızın içeriğinde her hafta doldurmamız gereken formlar var. Bu formları göreve başladıktan bir hafta sonra doldurmaya başlıyoruz ve bu sürece 27 hafta boyunca devam ediyoruz. 384 saat sınıf içi ve okul içi, 90 saat okul dışı faaliyetleri, 180 saat hizmetiçi eğitim faaliyetleri olmak üzere toplam 654 saat eğitim alıyoruz. Bu saatler şimdilik kafanızı karıştırmasın desem de biliyorum ki aklınızda soru işaretleri oluşmaya başladı. Merak etmeyin adaylık dosyanızı doldurmaya başladığınızda hepsi yerli yerine oturacak. Eğer adaylık dosyasının içeriğinde olması gerekenleri merak ediyorsanız bu yazıma bakabilirsiniz.

Yazar: Aday Öğretmen

Hoş geldin aday öğretmenim. Adaylık süresince karşılaşabileceğin birçok bilgiyi sana yardımcı olabilmek adına bir aday öğretmen olarak sayfamda paylaşacağım.

Yorumlar

  • Aday ogretmen:

    Adaylık dosyasında sadece formların olması yeterli mi, dosyaya eklememiz gereken başka bir şey var mi

    • Aday Öğretmen:

      Belirtilen formları haftalık olarak doldurmanız gerekiyor. Bu formlar dışında eklemeniz gereken bir form yok.

Cevap Yaz

E-posta adresiniz paylaşılmayacak.

Önerilenler